דף הבית ארגז כלים למורות ומורים אודות יעל בירן שיחות עם הסופרת הכבשים החסרות מי משתמש בספר ואיך פריחת הרותם
 
רותם פרסי

או- למה אני אוהבת את עמותת פריחת הרותם
ומעריצה את ההורים והאחיות של רותם.

רותם נולדה בשנת 1995.
ילדה יפהיפיה וכישרונית, מלאת חיים ואהבת חיים.

באמצע כיתה ג' קיבלו היא ומשפחתה את הבשורות הנוראות כי היא חולה בסרטן הדם (לוקמיה) רותם הבריאה אך תוך שנה הסרטן חזר. גם בפעם הזו הצליחה רותם להבריא כשהיא ומשפחתה נשארים אופטימיים וחדורי מוטיבציה, אבל כשהסרטן חזר בשלישית, ולמרות שהנשמה נשארה אופטימית ונפלאה, הגוף לא הצליח עוד ובגיל 16 נפטרה רותם והשאירה זוג אחיות וזוג הורים כואבים.

 

רותם היתה ילדה עם אישיות ענקית. ירון ולימור ההורים שלה סירבו לתת לאנרגיה הזו להעלם. אז הם לקחו את כל מה שרותם אהבה- ריקוד, משחק, שמחה והחליטו להקים עמותה שמטרתה להעניק את כל זה לילדים שאין להם. הם מעניקים כלי נגינה, נעלי ספורט, חוגים, אופנים, ימי כיף, כניסה למופעים וספרים ועוד.

חלק מהנתינה נעשה בריש גלי- הם מארגנים ימי כיף ומופעים כשדגל העמותה מתנוסס מעל ופניה של רותם מחייכים לכל. אבל חלק גדול מהנתינה נעשה בצינעה- ירון, אביה של רותם אומר- ״ילד צריך לדעת שההורים שלו קנו לו את הגיטרה שביקש. הוא לא צריך לדעת שהם קיבלו עזרה.״ בתי ספר ומוסדות מקשרים בין העמותה להורים ישירות וכך ניתנת העזרה בלי תופים ומחולות ובלי פרסום. הילדים וההורים שמחים וירון ולימור שמחים לעזור.אפשר לתרום לעמותה כסף דרך האתר או ליצור קשר דרך דף
הפייסבוק ואפשר גם לתרום לעמותה יכולות- שיעורי מוזיקה
חינם, שיעורי ריקוד, כדור רגל, משחק?
אם אתם אנשי מקצוע בתחום האומנות או הספורט, אולי
יתאים לכם להעניק מזמנכם לילד או ילדה שמשתוקקים
לידע ולימוד?


אתר העמותה: http://www.prichatharotem.org.il
דף הפייס בוק: פריחת הרותם - prichat harotemבעמותה אין מקבלי שכר! הכל נעשה בהתנדבות מלאה ובאהבה.

הנה חלק מחזון העמותה: ״… פריחת הרותם קיימת כדי להגשים חלומות של ילדים, חלומות שכמעט הלכו לאיבוד בדרך: במחול, בתיאטרון, באומנות, בתרבות ובספורט… כי הזכות לחלום ולהגשים חלום של ילד - זוהי פריחת הרותם…״

לוגו העמותה
כאשר חזר הסרטן בשנית, ורותם טופלה בבית החולים שניידר, זיוה כספי, אז מנהלת המרכז החינוכי במרכז, יזמה פרויקט בשם ״קול הסיפור״. בפרויקט הזמינה זיוה את טל, אומנית עיסת נייר לעבוד עם הילדים במחלקה ולבנות פסלים בהשראת הספר כובע קסמים וגדר כבשה ואיש עם בעיה. רותם יצרה את הכבשה והגדר שלה- גדר שחורה חבושת משקפיים שחורים ומרובעים וכבשה וורודה שמחה ומהממת שחובשת משקפיים ורודים עגולים. זה מה שכתבה רותם, בגיל 12, על הכבשה והגדר שלה:
בחברה ההתייחסות אל המילה סרטן מעוררת מיד אסוציאציה למוות, אפלוליות, שחור. מי שמכיר יותר את המחלה והטיפול, כמו החולה עצמו, יודע שהתמונה ורודה יותר. הילדים מבריאים וגם לתקופת המחלה עצמה יש את נקודות האור שלה, כמו הרבה זמן עם ההורים, היכרות עם מפורסמים, הופעות, טיולים וכו׳… את הגדר בחרתי לסמל במשקפיים שחורים ומרובעים שזו צורת וצבע ההסתכלות של החברה על המחלה. הכבשה מתגברת על המכשול בכך שהיא מרכיבה משקפיים ורודים ומסתכלת לעבר העתיד באופטימיות ומשדרת לסביבה ורוד.